V torek, 9. 5. 2017, je na OŠ Dragotina Ketteja potekala predstavitev za starše in učence 8. razredov prilagojenega izobraževalnega programa z nižjim izobrazbenim standardom na temo svetovanja in poklicnega usmerjanja. Prisotni so bili seznanjeni s projektom “Center za strokovno pomoč in podporo otrokom in mladostnikom s posebnimi potrebami in njihovim družinam”, možnostmi nadaljevanja izobraževanja po zaključku osnovne šole s prilagojenim programom in aktivnostmi, ki se bodo v okviru vpisa v srednjo šolo izvajale v letu 2018. Podrobneje so jim bili predstavljeni izobraževalni programi nižjega poklicnega izobraževanja v Novem mestu, seznanjeni pa so bili tudi z ostalimi izobraževalnimi programi v Sloveniji. Predstavljena jim je bila tudi dodatna strokovna pomoč ter ostale možnosti za osebe s posebnimi potrebami.