»Center za strokovno pomoč in podporo otrokom in mladostnikom s posebnimi potrebami in njihovim družinam« sodeluje tudi z razvojno ambulanto Zdravstvenega doma Novo mesto. Z namenom izmenjave izkušenj  in seznanitve staršev z možnostjo dodatne podpore so se v petek, 9. 11. 2018, na OŠ Dragotina Ketteja sestali ravnateljica, svetovalna delavka in predstavniki razvojne ambulante ter se dogovorili o nadaljnjem sodelovanju in podpori otrokom s posebnimi potrebami in njihovim staršem. Zdravstvenim delavcem so bile predstavljene aktivnosti Centra za strokovno pomoč in podporo otrokom in mladostnikom s posebnimi potrebami in njihovim družinam. Izročene so jim bile tudi zloženke za starše, ki se v ambulanti zanimajo za dodatne možnosti.