13. 11. 2018 smo imeli na naši šoli zaključek natečaja in dvodnevne praktične delavnice Za pogumen korak. Oboje je potekalo v okviru projekta Center za strokovno pomoč in podporo otrokom in mladostnikom s posebnimi potrebami in njihovim družinam, ki ga sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada. Dvodnevna delavnica je bila dobra priložnost za razvoj samostojnosti, praktičnih spretnosti in učenje vzpostavljanja pozitivnih socialnih mrež otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami. Njen rezultat pa je viden v skupnem likovnem izdelku, in sicer stenskem keramičnem mozaiku, ki je nastal po zmagovalni likovni predlogi učenke Mance Hervol Kastelic z OŠ Veliki Gaber.